menu

zamknij

Program

Recycling Story vol.2

13/06/19 19:00 POZIOM 1

O tym, że można nadać przedmiotom drugie życie, wiemy od dawna. Jeśli jednak za materiały recyclingowane zabieraja się projektanci, powstają przemioty nieoczywiste, prowokujące a jednocześnie… funkcjonalne. I o to właśnie chodzi. W kolejnej odsłonie Recycling Story zobaczymy prace:

MP Project

„NA NOWO SZTUKA”  to próba odnalezienia nowej formy dotarcia sztuki oraz upcyklingu do Waszych domów.

Razem z wrocławskimi malarzami stworzyliśmy unikatową kolekcje puf, które zostały pokryte fragmentami ich obrazów.

Nasza nowa kolekcja może być dla Was źródłem ogromnej inspiracji, a w szczególny sposób może dodać Waszym wnętrzom charakteru.

Sztuka, która respektuje ekologię, szanuje środowisko naturalne.

Połączona z upcyklingiem, wywiera wpływ nie tylko na przekaz artystyczny,

jest też mocną stroną świadomego wzornictwa.

Metal Craftman Andrzeja Frączka

Meble są zaprojektowane tak,aby były ,pomimo nietypowych kształtów , funkcjonalne oraz praktyczne. Sam projekt jest wizją artystyczną, charakteryzuje się nieszablonowością.Meble zostały wykonane z myślą o dużej trwałości, projektant jest tutaj również wykonawcą. Autor sam testuje każdy przedmiot pod względem wytrzymałości, nie ma tutaj miejsca na ustępstwa. W projektach zostały użyte recyklingowe elementy, bazujemy na materiałach które posiadamy i odzyskujemy. Idea wykonywania naszych mebli jest oparta na jednostkowych projektach, jest to przeciwstawność dla masowej produkcji, powracamy do rzemiosła które cechowało praca od ludzi dla ludzi.

Piece of Wood

Od wieków człowiek żyje i wzrasta w cieniu drzew, korzystając w pełni z ich bogactwa.Drzewa są nieodłącznym elementem naszego życia,
gdyż biorą udział w produkcji tlenu ,który jest niezbędny do funkcjonowania człowieka, oczyszczają powietrze z toksyn oraz tworzą
środowisko życia dla innych roślin i zwierząt.

Duże znaczenie w codziennym życiu człowieka odgrywa drewno, jako meteriał powstały z drzewa. Od zarania dziejów ludzie sadzą drzewa
i wykorzystują ten surowiec w budownictwie, przemyśle papiernicznym oraz meblowym. To właśnie naturalne drewniane meble sprawiają,
że człowiek czuje się bliżej natury w swoim domu a nieodłącznym, centralnym elementem wystroju u każdego z nas jest stół.
To przy stole spotykamy się, by odbyć rodzinne narady, by podczas posiłku być razem, smiać się i decydować o ważnych sprawach.
Stół jednoczy, pozwala utrzymywać międzyludzkie więzi, nie tylko rodzinne, ale również przyjacielskie.

Biotrem

Naczynia jednorazowe z otrąb Biotrem nadają się do serwowania dań zimnych i gorących. Można je stosować w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. Biodegradowalne naczynia Biotrem są wytrzymałe i stabilne – można z nich wygodnie i bezpiecznie korzystać w domu, na pikniku, w barze i w restauracji.

Ponieważ do ich produkcji wykorzystujemy spożywcze otręby pszenne, można je nawet ugryźć.

OF Loft

Olgi Zelenskiej

Projekt dyplomowy Olgi “Znikąd z miłością” to seria pocztówek, z których każda zawiera w sobie nasiona roślin. Wykorzystując tradycyjne metody papiernicze i przetwarzając odpady papierowe, autorka stworzyła biodegradowalne pocztówki, które można zabrać w podróż z domu. Po osiedleniu się w nowym miejscu, można włożyć kartkę do gleby, aby dać życie roślinom przywiezionym z ojczyzny. Czy bliskość rodzimej natury pomaga utrzymać emocjonalny związek z ojczyzną? Projekt bada wpływ natury na stan psycho-emocjonalny człowieka w dobie ciągłego ruchu i niestabilności.

 

Olga Zelenska jest projektantką i badaczką, absolwentką School of Form Uniwersytetu SWPS 2018 roku. W swojej pracy Olga przestrzega zasad projektowania zrównoważonego – jej projekty służą nie tylko człowiekowi, ale również środowisku. Dużo uwagi przedziela też researchu – zwłaszcza w zakresie psychologii i antropologii, wykorzystując go jako potężne narzędzie identyfikacji potrzeb współczesnego człowieka. Punktem wyjścia dla jej projektów najczęściej są obserwacje natury i człowieka.

i Sooa Design

Marka SOOA Design powstała z potrzeby tworzenia rzeczy wyjątkowych. Podstawowym, ale nie jedynym produktem powstającym w naszej Wrocławskiej manufakturze są ekologiczne lampy wykonane z tektury i sklejki brzozowej. Sklejane są ręcznie, z pasją i zaangażowaniem, klejem nie emitującym szkodliwych substancji oraz impregnowane lakierem akrylowym. Wszystko po to, aby w duchu ekodesignu rozświetlić Twoje wnętrza.