Program

TEN DESIGN ASP Wrocław

22/06/18 19:00 GW Domar

W ramach jubileuszowej dziesiątej Nocy z designem w GW Domar wrocławska Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta przedstawi  ostatnie osiągnięcia swoich studentów i pedagogów w ramach prezentacji  pod nazwą TEN design ASP Wrocław. Słowo klucz stanowi wyraz TEN jako zaimek odnoszący się do działań projektowych podejmowanych w akademii na wydziałach projektowych, a także jako określenie dziesiątki w współczesnym lingua franca. Prezentację tworzyć będą zatem m.in.  poszczególne „dziesiątki” projektów:  mebla, lampy, misy, czarki, szklanki i innych funkcjonalnych przedmiotów . Wydział Ceramiki i Szkła oraz Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa przybliżą widzom  w jakim kierunku podąża  „młoda myśl projektowa” stymulowana wiedzą i doświadczeniem pedagogów wrocławskiej ASP.

Kolejnym elementem wystawy jest „Mebel życie po życiu…” czyli zadanie projektowe, w którym biorą udział studenci II roku Architektury Wnętrz. Ze starego, nikomu niepotrzebnego mebla powstają  zaskakujące rozwiązania projektowe, własnoręcznie realizowane przez studentów w pracowniach warsztatowych.

Wrocławska ASP słynie ze swojej szkoły  szkła i ceramiki, nie mogło więc zabraknąć prac studentów i wykładowców prezentujących szklane i ceramiczne produkty.

Koordynatorzy projektów: dr hab. Maciej Kasperski, dr hab. Stanisław Sobota, as. Justyna Żak