Program

Jan Puylaert Wet

22/06/18 19:00 GW Domar

Niezwykłe wyposażenie łazienek stworzone w unikalnej technologii ecopixel czyli z pełni przetworzonego i całkowicie podatnego na recykling polietylenu w tęczowych kolorach – to znak rozpoznawczy Jana Puylaerta. Podobnie jak wanny z kolekcji Light podświetlane ledami i – oczywiście – dostępne we wszystkich możliwych kolorach.

Na nocy z Designem poznamy osobiście projektanta wizjonera i jego niezwykłe przedmioty wyprodukowane z plastiku, który nie tylko gwarantuje ciekawe doznania estetyczne (jest półprzepuszczalny dla światła), ale także jest materiałem poddającym się recyklingowi i ostatecznie stosunkowo tanim. A przy tym niezwykle efektownym.

ECOPIXEL – to nowa metoda recyklingu plastiku jest rozwijana przez Jana i producenta Claudio Milioti. Ten wytrzymały materiał jest stworzony w 100% z polietylenu niskiej gęstości (LDPE) i topnieje w 120 stopniach Celsjusza. To oznacza, że może zostać przetopiony nieskończenie wiele razy i nie straci swoich właściwości. Niska temperatura topnienia gwarantuje zmniejszenie wpływu na środowisko w trakcie produkcji. Tworzywu można nadać nowe barwy i kształty bez obawy o zlewanie się ze sobą pigmentów z oryginalnego materiału, co pozwala na uzyskanie unikalnego, pikselowego wyglądu. Każdy produkt ECOPIXEL jest wyjątkowy, ponieważ wzory pikseli są wynikiem losowego łączenia w trakcie produkcji. ECOPIXEL jest produktem w stu procentach włoskim.

 

 

Jan Puylaert studiował wzornictwo przemysłowe na uniwersytecie  Nationaal hoger instituut voor bouwkunst en stedebouw w Antwerpii.

Współpracował z Ottavio di Blasi I Paolo Simonetti jako projektant Wnętrz I realizował projekty dla takich firm jak B&B Italia, Colombo, Terry Plastics.

Przez trzy lata był szefem Działu Designu w firmie RIHO International™ w Tilburgu w Holandii. Był tam również odpowiedzialny za zakup części dla całej grupy. Jan, na prośbę RIHO International™, otworzył studio PROJEKT™ w Mediolanie, w którym kontrolowany był cały Dział Designu grupy RIHO.

W 2000 Jan Puylaert otworzył studio produkcyjno-designerskie, które nazwał WET®, dzięki któremu promuje dobrze zaprojektowane, wyznaczające najwyższe standardy produkty, przeznaczone do wnętrz łazienkowych i prowadzi ich sprzedaż na międzynarodową skalę.

Dzięki maestrii zdobytej w trakcie 20 lat projektowania dla sektora łazienkowego, Jan został konsultantem wzornictwa dla takich firm jak HAFRO Italia i dla rozmaitych sieci hoteli.

Ostatnimi laty coraz bardziej angażuje się w materiały i produkcję, współpracując z Claudio Milioti przy tworzeniu innowacyjnego, ekologicznego i trwałego tworzywa ECOPIXEL®, które nie tylko jest nowatorskim materiałem, ale również może stać się topową marką wzorniczą we wszystkich branżach.

Jego plany na najbliższą przyszłość to dalszy rozwój ECOPIXEL i założenie „fabryki przyszłości”. Pomysł ten ma ponownie połączyć życie i proces produkcyjny.