Program

Jadwiga Husarska czyli niezwykła lekkość przedmiotu

22/06/18 19:00 GW Domar

OMNI – biurko

Omni to niewielkie, minimalistyczne biurko do domu, posiadające funkcjonalne schowki oraz szuflady do przechowywania. W łatwy sposób daje się dostosować do każdego wnętrza. Jasna kolorystyka biurka pomaga rozświetlić wnętrza, co jest istotne zwłaszcza w przypadku małych mieszkań. Moduły skrytek biurka można przekładać i tym samym wykorzystywać przemiennie. Projekt przygotowany dla Paged Meble zyskał uznanie jury Lodz Design Festival.

Aldo – krzesło

Wykonane z bukowego drewna dla firmy Paged. Właściwości buku pozwoliły na nadanie Aldo wyrazistego znaku rozpoznawczego. Krzesło zaprojektowano tak, aby nogi oraz oparcie pochodziły z jednego kawałka drewna. Jednocześnie zadbano o to, by siedziska krzeseł łatwo się sztaplowały. Dzięki sztaplowaniu meble zajmują niewiele przestrzeni kiedy nie są używane. Dzięki zastosowaniu bukowego drewna, Aldo jest lekkie oraz poręczne. Przy projektowaniu Aldo, projektantki – Jadwiga Husarska-Sobina oraz Magdalena Paleczna, połączyły oczekiwania Paged, autorski pomysł na giętą formę, a także klasykę designu. Krzesło w inteligentny sposób nawiązuje do fotelu Windsor – oba meble posiadają oparcie rozchodzące się w kształcie pawiego ogona. Krzesło Aldo powstaje w słynnej fabryce giętych form Paged w Jasienicy.

Hoppa

Kolekcja do pokoju dziecięcego zaprojektowana tak, aby meble rosły razem z dziećmi. Wykonane zostały z naturalnego drewna, dzięki czemu charakteryzują się lekką bryłą, a jednocześnie trwałością wykonania. W kolorystyce przeważa biel, co sprawia, że Hoppa wpisuje się w przyjemny dla oka styl skandynawski. Kolekcja została zaprojektowana dla polskiej marki Bellamy.

Kamet – lampa wisząca

Lampa wisząca zaprojektowana dla firmy Kamet SA na potrzeby sali muzycznej. Inspiracją do jej powstania była zapalona pochodnia, której blask odbija się od wnętrza oprawy i następnie oświetla pomieszczenie. Elementem charakterystycznym lampy jest przeszlifowana aluminiowa krawędź, która podkreśla wysoką jakość wykończenia. Innym ciekawym elementem jest kontrast kolorystyczny między wnętrzem lampy a jej zewnętrzną częścią. Założeniem projektu było stworzenie oświetlenia, które nie tylko będzie praktyczne, ale przede wszystkim będzie budować nastrój i potęgować doznania emocjonalne, a także będzie zachwycać swoją wizualną formą.