Program
29/09/23 10:00 poziom 2
W swoich pracach podejmuje ważne tematy relacji i obecności we współczesnym świecie widziane oczyma everymana, każdego z nas. Proste, alegoryczne formy, minimalizm formalny i kolorystyczny powodują, że przekaz uderza mocą i wnikliwym wglądem w kondycję ludzką. To sztuka – manifest, pokazująca, że fundamentalne emocje, postawy i relacje pomagają nam odnaleźć się w niepewnej rzeczywistości. Jak mówi sam artysta: Obecnie skupiam się na sztuce, której celem jest używanie możliwie najprostszych środków graficznych do wyrażenia złożoności ludzkiej natury, współczesnego języka sztuki, rozumianego przez wszystkich, niezależnie od koloru skóry, kręgu kulturowego i narodowości.
Obraz zatytułowany KRÓTKI TRAKTAT O SZUKANIU MIEJSCA W ŻYCIU (technika własna, 150x100cm), który otwiera opis wystawy, przedstawiamy poniżej w pełnej okazałości 🙂
Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi o godzinie 17.00 na poziomie 2.
Tomasz Chołuj ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. W 2017 r. uzyskał tytuł doktora sztuki pod kierunkiem prof. Michała Jędrzejewskiego. Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 1995 wraz z Jerzym Gomółką prowadzi biuro architektoniczne PRACOFFNIA. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się projektowaniem architektury, wnętrz, mebli. Uprawia fotografię, kolaż, malarstwo, rysunek, jest także twórcą streetartowym. Kreator nowego kierunku w sztuce – ekstrapozycjonizmu, a jednocześnie wyznawca sensybilizmu.
Zdjęcie Tomasza wykonał Łukasz Krzywda