Szanowni Państwo, informujemy o zmianie organizacji ruchu na terenie parkingu. Szczegóły dostępne tutaj.

menu

zamknij

Program

Matt Is the New Shine

29/09/23 10:00 poziom 0, vis-a-vis salonu Magic Home

Less is more powiedział kiedyś proroczo Ludwig Mies van der Rohe o minimalizmie, który wkroczył przebojem do designu.

Minimalizm to także znak rozpoznawczy niezwykłych form użytkowych Oskara Zięty, których styl i technologia wykonania znalazły uznanie na całym świecie. Wszyscy kojarzymy stalowego Ploppa, metaliczne lustra Rondo czy Tafle, wykonane w autorskiej technologii FiDU.

W obecnej wystawie Zięta poszedł o krok dalej, skupił się na formie i kolorze swoich projektów, a właściwie na ich twórczej redukcji – blask stali zamienił na mat i dodał szlachetną, chłodną biel.

Wszystko po to by uwypuklić kształt, formę i detale swoich prac. Biel i mat oczyszczają naszą percepcję dając pole do wyobraźni i emocji, dają oddech od przebodźcowania, klarują obserwację. Matt Is the New Shine to wystawa powściągliwa, zmysłowa i wieloznaczna, minimalizm jest tu wyzwaniem dla twórcy i obserwatora.

Matt is The New Shine można oglądać do końca października na poziomie 0 naszej galerii vis-a-vis salonu Magic Home.

OFICJALNE OTWARCIE WYSTAWY NASTĄPI O GODZ. 16.00 na poziomie 0

Oskar Zięta: architekt, designer, artysta i innowator. Absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej i stypendysta na Politechnice Federalnej w Zurychu. Specjalizuje się w projektowaniu sterowanym komputerowo i nowoczesnych technologiach produkcyjnych. Laureat wielu nagród z dziedziny designu. Autor technologii FiDU czyli deformacji metalu za pomocą ciśnienia wewnętrznego, w której tworzy unikatowe meble i obiekty artystyczne. Jego stołek PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem) to ikona designu z 2008 roku, prezentowana w wielu muzeach świata. Zięta znany jest z realizacji największych obiektów w technologii free formingu m.in. rzeźby NAWA na wrocławskim Ostrowiu Tumskim, nominowanej do nagrody Miesa van der Rohe 2019.