menu

zamknij

Program

Budujemy marzenia – wystawa motocykli unikatowych

29/09/23 10:00 poziom 0, vis-a-vis Santander Bank

Marzenie o wolności, przygodzie i wietrze we włosach? Unikatowy motocykl, który niczym kurtka z wężowej skóry Nicolasa Cage’a w Dzikości Serca – jest symbolem wolności i niezależności jednostki.
Ten filmowy wstęp nie jest bez znaczenia, bo przedstawiamy Państwu kolekcję unikatowych, robionych na zamówienie motocykli z pracowni firmy UNIKAT Motorworks.

Jej założycielem jest Grzegorz Korczak z wykształcenia operator filmowy (po łódzkiej filmówce, nagradzany i pracujący na całym świecie), reżyser efektów specjalnych (m.in. nominacja do Oscara za Królika po Berlińsku) i artysta wizualny, który swe prace wystawiał w najważniejszych muzeach w Polsce.

Teraz wykorzystuje swoje zdolności, aby dopieszczać wizualnie modele, które najpierw projektuje w świecie wirtualnym, a potem w realu.
Kilka z nich zostało docenionych przez prestiżowe instytucje m.in. CafeRacerTV (II Best Build 2016) czy RideToBe (II Bike Of theYear) Return Of The Caferacers (Top 10 of 2019)
i wiele z nich trafiło do kolekcjonerów z całej Europy.

Unikat Motorworks nie tylko materializuje marzenia o jedynych w swoim rodzaju motocyklach, organizuje też wrocławską edycję The Distinguished Gentleman’s Ride,
wydarzenie mające na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i profilaktykę rakową wśród mężczyzn.

Podczas Jesiennego Dobrostanu będziemy mogli podziwiać te cuda motoryzacji i designu w salonie na poziomie O – vis-a-vis Banku Santander
Wystawa będzie czynna do końca października 2023.