×

Wyszukaj

Meble z duszą dla odważnych marzycieli

Inspiracje

Dla kogo jest marka Piasecki Design?

Jak mówi motto naszej firmy, tworzymy meble dla odważnych marzycieli, dla osób , które chcą mieć we wnętrzu coś niecodziennego. Jesteśmy innowacyjni ale nie w tradycyjnym, technologicznym sensie a raczej jesteśmy innowacyjni ideologicznie – ponieważ posiłkujemy się materiałami odzyskanymi. Stworzone z nich meble idealnie sprawdzą we wnętrzach eklektycznych, boho czy w bardzo obecnie modnych – wabi sabi

Wyjaśnijmy ideę Wabi Sabi: to pochodząca z Japonii filozofia odnajdywania piękna w autentyczności, w naturalnym cyklu dojrzewania i starzenia się, akceptacji, że nie wszystko musi być idealne. Stąd we wnętrzach wabi sabi znajdziemy przedmioty i meble z drewna odzyskanego, stare , naruszone zębem czasu, z widocznym śladem korzystania, przedmioty.

Skąd pozyskujecie materiał do swoich kolekcji mebli?

Podróżujemy po Indiach i zbieramy drewno rozbiórkowe, które niegdyś służyło jako konstrukcje domów czy łodzi. Wybieramy drewno o określonej tonacji kolorystycznej, te tony oczywiście różnią się nieco od siebie, ponieważ każdy fragment drewna starzeje się inaczej, miał inną ekspozycję na warunki pogodowe, ale wybieramy drewno o określonej kolorystyce. Wybieramy ton partii desek lub belek, który nam najbardziej odpowiada i z tego powstaje kolekcja.

Czyli nie są to meble barwione…

Zdecydowanie nie, kolekcja India nosi na sobie tylko te kolory, które pozostały po pierwotnej kolorystyce. Następnie projektantki tworzą modele do danej kolekcji. I każda z tych kolekcji jest unikatowa.

A jak pozyskujecie swoje niezwykłe lampy industrialne,

To zgoła inna historia, bo pochodzą one przeważnie z Polski, Czech i Słowacji. I są to lampy ze starych fabryk, zakładów przemysłowych już nie funkcjonujących. Znajdujemy takie stare, zapomniane lampy i poddajemy je renowacji we Wrocławiu.

Wykonujecie także meble z drzewa mango.

To już drewno nowe, obrabiane ręcznie w manufakturze indyjskiej. Meble powstają zgodnie ze starą tradycją rzemieślniczą, szczególną wagę przykładamy do rzeźbień, szczycimy się w kolekcji Mango wyjątkowo misternymi, ręcznymi rzeźbieniami. Każdy mebel jest unikatowy. W związku z czym możemy oczywiście zamówić mebel w określonym modelu ale właśnie ze względu na rękodzielnicze wytworzenie – może on się trochę różnić od swojego poprzednika w kolekcji. Takie ręczne rzeźbienia nie są możliwe w przypadku drewna odzyskanego, które jest wyjątkowo twarde, można powiedzieć zahartowane.  Mango jako drewno porównywalne jest do polskiego dębu – trwałe a jednocześnie łatwe w obróbce.

Showroom Piasecki design znajduje się na 2 poziomie Galerii Wnętrz Domar, w sprzedaży dostępne są kolekcje Mango i India oraz lampy industrialne