06.02.2017
Zieleń w mieszkaniu
Zieleń to pozytywny i przyjazny kolor, zwłaszcza jej żółtawe odcienie, tak modne w 2017 roku. Podpowiadamy, jak odmienić pomieszczenia świeżym akcentem na ścianie i nie tylko.
 
Po pierwsze, pamiętaj że zieleń uspokaja i tonuje nastroje, idealnie sprawdza się więc w sypialni, pokoju dziecka czy łazience. Ale uwaga, nie musisz przemalowywać całego pomieszczenia – możesz wprowadzić jedna intensywna płaszczyznę – ścianę i uzupełnić ją np. pastelowymi beżami czy ecru a jeśli wolisz odważne zestawienia, soczysta ziele pięknie koresponduje np. z ciepłymi jasnymi brązami czy odcieniami oberżyny.  Bardzo porządkują przestrzeń pionowe szerokie pasy z dwóch odcieni pastelowej zieleni, ciemnych i jasnych naprzemiennie, mogą też być np. elementem dekoracyjnym w pokoju dziecka.
 
Po drugie, jeśli jesteś miłośnikiem tapet, pomyśl o przepięknych soczystych, nawiązujących do np. dżungli motywach i zestaw je z jasnymi zieleniami. Wprowadzisz egzotyczny, dekoracyjny akcent, pamiętaj jednak aby nie przesadzić z dużymi motywami, ponieważ zmniejszą one optycznie i zdominują przestrzeń.
 
 
 
Po trzecie, zielone, wpadające w butelkowy odcień kafle to dobre rozwiązanie w kuchni – sprawdzą się w zestawieniu z białymi, szarymi meblami, znakomicie odnajdą się w stylu modern i loftowym.
 
Jedną z piękniejszych ozdób mieszkania są żywe rośliny, ostatnio coraz bardziej popularne są tzw. żywe ściany, możesz tworzyć skupiska-kompozycje roślinne tworzące rodzaj parawanu, wprowadiśz sporo życia do pomieszczenia a odpowiedni dobór roślin zadba o świeże powietrze w domu czy mieszkaniu, co nie jest bez znaczenia dla mieszkańców miast zmagających się z coraz bezczelniejszym smogiem????
 
Dla miłośników skandynawskiej prostoty, którzy jednak stawiają na szaro-biało-drewniany wystrój wnętrza bardzo pięknym przełamaniem są kamionki i porcelanowe dodatki w różnych odcieniach zieleni – naturalne i atrakcyjne. Szczególnie polecane w kuchni ale też jako ozdoby w salonie.
 
Co ciekawe, o ile meble tapicerowane i tkaniny zielone są chętnie wybierane do naszych mieszkań, mało jest mebli w tym kolorze, może z wyjątkiem pastelowych mebli dziecięcych, ale możemy np. pokusić się o przemalowanie komody lub kredensu po babci na ten kolor i dopasować do nich pozostałe elementy wnętrza.
Ta strona używa plików cookies w celu zbierania informacji statystycznych oraz personalizacji ustawień serwisu. Więcej