30.01.2017
Kuchnia w stylu skandynawskim
Styl skandynawski od lat cieszy się popularnością na całym świecie i trudno się temu dziwić, bo łączy w sobie funkcjonalność i bezpretensjonalność. Idealnie sprawdza się w jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, czyli kuchni.

Jak powinna wyglądać „modelowa” kuchnia w stylu skandynawskim:

Powinna być jasna, z białymi ścianami, rozświetlona-najlepiej naturalnym światłem-stąd często niezasłonięte niczym okna. Taka przestrzeń-nawet najmniejsza, będzie sprawiała wrażenie większej.
 
Preferuje proste formy, kształty i funkcjonalne rozwiązania, minimalizm które mają ułatwiać użytkownikom codzienne korzystanie.
 
Kuchnia skandynawska to często białe lub z naturalnego drewna fronty i wspomniane już pomalowane na biało ściany, a w częściach użytkowych niejednokrotnie wyłożone białymi płytkami; blaty mogą być drewniane, co dodaje wnętrzu ciepła i naturalności; świetnie też komponują się szare czy antracytowe.
 
Na podłodze królują drewniane deski, kamienne płyty, jeśli ją wykładamy płytkami   powinny być w odcieniach szarości, czerni czy też bieli.
 
Kuchnie skandynawskie charakteryzują się naturalnością, są „Eko-zorientowane” -zatem dominuje w nich drewno, kamień, len, bawełna, szkło, ceramika; podstawowe kolory to biel, szarość, czerń-mogą pojawiać się także kolorystyczne akcenty w dodatkach, przełamujących chłód bieli-niebieskie, żółte, wrzosowe elementy (ale raczej pastelowe nie intensywne) ,które powinny być nie tylko ozdobą, ale także funkcjonalnym uzupełnieniem wnętrza; pięknym dodatkiem mogą być kwiaty w wazonach czy też różne gatunki ziół.
Ta strona używa plików cookies w celu zbierania informacji statystycznych oraz personalizacji ustawień serwisu. Więcej